×
ANASAYFA KURUMSAL HİZMETLERİMİZ Teşhis Tedavi Servislerimiz Uygulamalarımız BİLGİ BANKASI Faydalı Bilgiler Sık Sorulan Sorular BLOG İLETİŞİM
X
Vets&Pets WhatsApp
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
vets and pets veteriner kliniği

FAYDALI BİLGİLER

Evcil Hayvanlarımızda Beslenme

Ev yemekleri yağ, protein, vitamin ve mineral oranları olarak insan vucuduna uygundur. Kedi ve köpeklerin değişen hayat koşulları onların beslenme ihtiyaçlarında değişiklik oluşturmaktadır. Bu sebeple evcil hayvanların yaşlarına göre beslenmelerinde farklılıklar gösterir hayvanlara sağlıklı bir yaşam sunmak için hayvanın duruma göre uygun mamalar kullanılmalıdır yakın dostlarımızın sağlıklı uzun bir yaşam sürmesi için önemlidir.

vets and pets veteriner kliniği

Avrupa Birliğinde Hayvanların Korunması ve Hayvan Refahı

Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi, yaşayan bütün canlıların doğal haklara sahip olduğunun ve insanoğlu tarafından hayvanlara saygı gösterilmesinin, bir insanın bir diğerine gösterdiği saygıdan ayrı tutulamayacağının altını çizmektedir. Bu bağlamda, hayvanlara kötü muamele edilemeyeceği veya zalimane davranışlarda bulunulamayacağı, bir insanın desteğine ihtiyaç duyan her hayvanın uygun beslenme ve bakımı görme hakkına sahip olduğu, hayvanlar üzerine yapılan fiziksel ya da psikolojik acı çekmeye sebep olan deneylerin hayvanların haklarının ihlali olduğu, vahşi hayvanların da yaşama hakkına ve kendi doğal çevrelerinde özgürce üreme hakkına sahip olduğu, ölü bir hayvana bile saygıyla davranılması gerektiği, hayvanların kendilerine özgü yasal statüleri ve haklarının hukuk tarafından tanınmak zorunda olduğu, hayvanların güvenliğinin koruma altına alınmasının devlet örgütleri düzeyinde temsil edilmesi gerektiği vb. gibi hayvan haklarına ilişkin temel ilkeleri ortaya koymaktadır.

vets and pets veteriner kliniği